Říjen 2010

všechno jednou končí - ze snu zpět do reality

31. října 2010 v 19:49 každodenní smog
Snů je hodně. Některý si ani nepamatujem, jiný jo, ale hned je zapomenem, další jsou tak strašidelný, že bychom na ně rádi co nejdřív zapomněli, ale nejde to a taky je oddíl snů, který jsou tak krásný, že bychom si chtěli všechny jeho detaily uchovat v paměti nadosmrti. A v atmosféře toho snů žít každý den.A právě takovej se mi zdál. Dovolte mi ho vám "stručně" převyprávět:

Byla jsem na nějaký zábavě či co. P. za mnou porád chodila, že se mnou chce někdo tancovat. Ale já nechtěla, jelikož jsem si myslela, že to bude otravnej blonďatej B., o kterýho nestojim a kterej se furt vnucuje.

Nakonec jsem se nechala překecnout.Nebyl to B.Byl to úžasnej kluk. A pak se to náko "zvrtlo" a mě v tom snu najednou došlo, že spolu už chodíme(znáte to ne...prostě se v tom snu něco neřeklo nebo nijak neprojevilo nebo tak, ale vy víte že se něco stalo, dokonce víte CO se stalo, a prostě vám to tak náko samo dojde)

ON byl tak strašně sympatickej a krásnej a milej a absolut dokonalej. A mě s ím bylo táááákhle moc dobře.

Odskočila jsem si na WC a nějaký tupky mi furt otvíraly dveře, což mě značně deptalo. A pak jsem vylezla a venku stál nějakej kluk a já zas věděla, že jsme spolu chodili, ale teď jsme rozešl(zase to snový vnuknutí) Jmenoval se Pedro a přijel za mnou. Potřebovala jsem se ho nějak kulturně zbavit, protože jsem tam měla svýho "Prince" tak jsem ho zavedla do nějaký kavárničky a že si potřebuju něco zařídit, že jsem hned zpátky. A mazala jsem za svým NÍM.

On mě viděl a strašlivě mě seřval, že to na něj jentak hraju... všeco jsem mu vysvětlila a ON se nechal uchlácholit pár polibkama. A těch pár nevinnejch polibků se zas trochu "zvrtlo" ve velký líbání a mazelní. Jentak tam na trávě. Všem na očích. A nám to bylo fuk, protože já měla JEHO a on mě.

Viděl nás Pedro. Něco na mě řval a utek. Ale mě to bylo fuk. Problém jménem Pedro se vyřešil sám. Radši jsme se nechala objímat tím báječným stvořením.

ON byl z Prahy(zase to vnuknutí;-)) a přijel za mnou do tý naší díry. Přivez mi úžasně velkou kytici. Když jsem jí dala do vázy. byla tak obrovská že se ani nevešla do pokoje a otevřeným oknem čouhala ven( ve snu se může stát cokoli.)

A pak na mě jednou čekal před školou. A já z toho byla ouplně mimo. Ve třídě jsem si zapomněla penál, bágl jsem pohodila někde v šatně a za nic jsem si nemohla vzpomenout kde a taky jsem někam zarachala boty. A on mi to všechno pomáhal hledat avbec se nezlobil, že zdržuju a byl prostě fantastickej. A pak mě ještě odvez domů.

Ten kluk byl prostě dokonalej. Když jsem s ním šla  ruku vruce, bylo mi tak báječně, že seto ani popsat nedá. S NÍM jsem si připadala důležitě, že pro něj něco znamenám, že mě má rád... Podvědomí, díky za ten sen, byl skvělěj.:D

Vtipy o pepíčkovi

30. října 2010 v 20:34
Přijde Pepíček ze školy a říká: "Mami, dneska jsem se jediný z celé třídy přihlásil!" "No to je pěkné," říká maminka, "a na co se paní učitelka ptala?" "Kdo rozbil okno na chodbě."

Začínající učitelka si chce na své třídě vyzkoušet poznatky z psychologie: "Každý, kdo si myslí, že je hloupý, ať se postaví." Po chvilce se v tiché třídě postavil Pepíček. Kantorka povídá: "Pepíčku, tak ty si myslíš, že jsi hloupý?" "Ne, prosím, ale přišlo mi nefér nechat vás stát jedinou."

Učitel k žákovi: kdo jsou lidé kteří si berou věci i když jim nepatří? Děti nechápou. Tak například: Co bych byl Pepíčku kdybych těď sáhl takhle do tvé kapsy a vytáhl 50korun? Kouzelník pane učiteli

Přijde Pepíček do obchodu a ptá se paní prodavačky: Dobrý den máte toaletní papír? Prodavačka odpoví: ne! Zrovna jsme ho doprodali přijď si až za týden, chlapecku. Ale tak dlouho to nevydržím.

Pepíček přijde domů a říká mamince. "Mami, mami! My jsme si říkali s paní učitelkou, jak se dělají děti!" A maminka říká: "Vážně a co vám paní učitelka řekla?" "No, víš mami, že ty děti přinese čáp." Maminka: "Jo, jo." "A mami, co dělá ten čáp, až ty děti donese?" Ptá se Pepíček. Maminka říká: "To víš, otočí se na druhý bok a spí dál."

Při hodině zeměpisu.
"Kde leží Kuba, Pepíčku?"
"V posteli a má hrozný kašel!"

Pepíček sedí ve škole v lavici a prdne si. Učitelka ho pošle zadveře. Kolem jde paní ředitelka a vidí jak se Pepíček směje, tak se ho ptá čemu se tak směje. " No paní ředitelko, já sem si prdnul a paní učitelka mě poslala za dveře a ten smrad si tam nechala."

Paní učitelka nakreslila na tabuli jablko a ptá se dětí: "Co jsem to nakreslila?"
Přihlásí se Pepíček: "Prdel."
Učitelka se rozplakala a vyběhla ze třídy. Za chvíli do učebny vkročí ředitel a křičí: "Proč jste učitelku dohnali k slzám? A proč je na tabuli nakreslená prdel?"

"Pepíčku, vyjmenuj deset zvířat, která žijí v Africe?"
"Jeden slon a devět žiraf."

Pepíček, kterému máma se zakázala koupat v přilehlém rybníku, přijde domů s mokrými vlasy a povídá, že spadnul do vody.
"Tak jak to, že nemáš mokré oblečení?"
"No, měl jsem takové tušení, že bych mohl spadnout, a tak jsem se radši svléknul."

Učitelka se ptá: "Pepíčku, proč mi ukazuješ fotku tvého otce?"
A Pepíček na to: "Vždyť jste říkala, že byste chtěla vidět toho blba, co mi napsal domácí úkol."

Učitelka se ptá Pepíčka: "Co nám můžeš povědět o vlaštovkách?"
"To jsou velice moudří ptáci - jak začne škola, odletí do jižních krajin."

"Pepíčku, proč jsi nakreslil tatínkovi zelené vlasy?"
"Protože nemám plešatou pastelku."

"Tati, když mi dáš desetikorunu, povím ti, co říká mamince jeden pán, který sem chodí každé ráno," říká Pepíček.
Znepokojený tatínek dá synkovi minci a ten mu odpoví: "Dobrý den, přišla vám pošta."

Pepíček přijde o pět minut později do školy a učitelka se ho ptá: "Proč jdeš pozdě?"
Pepíček řekne, že bylo takový náledí, že když udělal krok dopředu, tak spadl a udělal dva kroky dozadu.
Paní učitelka na to: "A jak ses sem teda dostal?"
Pepíček: "Šel jsem domů!"

Pepíček se ptá: "Tatínku, má srdíčko nožičky?"
"Samozřejmě, že nemá," odpoví tatínek: "jak si na to přišel?"
Pepíček: "Já jsem včera slyšel, jak říkáš: Srdíčko, roztáhni nožičky."

Maminka se ptá Pepíčka: "Co bys chtěl pod stromeček? Bratříčka nebo sestřičku?"
A syn na to: "Sáňky, jestli tě to dole neroztrhne!"

Maminka jde s Pepíčkem do zoo. Od první chvíle, co tam přijdou Pepíček výská: "Jéé, opička! Mami koukej opička!"
"Ticho Pepíčku, to je teprv paní pokladní!"

Pepíček se ptá maminky: "Táta mi říkal, že pocházíme z opice, je to pravda?"
"Nevím Pepíčku, já všechny příbuzné z tátovi strany neznám!"

Pan učitel v hodině fyziky se zeptá žáků: "Víte děti, jak pomocí vody získat světlo?"
Pepíček vykřikne: "Stačí umýt okna, pane učiteli!"

Halloween versus Dušičky

30. října 2010 v 19:55 téma týdne
Slyšela jsem, že Halloween je americká obdoba českých Dušiček. Ale proč? Co mají vůbec společného? Možná čas, kdy se slaví, ale jinak...nic moc, řekla bych.

Halloween je veselý svátek. Možná strašidelný, ale veselý. Lidi se strojej do masek a chodej koledovat. (mimochodem...trick or treat-dejte mi koledu nebo vám něco provedu- nepřipomina vam to trochu americky rozmazleny fracky, co musej všechno mit a nejlip hned?)

Dušičky jsou myslím o tom zajít na hřbitov, zapálit svíčku na hrobě svých blízkých zemřelých, udělat si na ně čas,...Podle mě je to svátek klidu, přemýšlení a vzpomínání.Schválně si zkuzte někdy večer jít na hřbitov. na mě ty miliony poblikávajících svíček působí všelijak, ale rozhodně ve mě nevzbuzují veselou Halloweenskou náladu.

Mám pocit, že posledních pár let lidi možná trochu zapomínají na Dušičky a Halloween se k nám cpe čím dál víc. Myslím si, že každá země má svoje zvyky a ty by si měla udržovat. Je tím jiná než ostatní země-originální. Když se budou ve všech zemích slavit stejné svátky, nebudeme mít už možnost poznávat kulturu cizích zemí.

Za pár let bude možná normální,že na Hallowena potkáte na ulici partu duchů stejně, jako třeba na Mikuláše trojici čerta, anděla a Mikuláše. Ale je to americkej svátek, ne náš. Tak proč ho slavit u nás?
halloween

Sušenky ve slevě+housenka gratis

27. října 2010 v 19:06
WARNING:.
Tento článek může způsobit žaludeční potíže  a nedoporučuje se číst u jídla nebo pití.  Za případné zvracení či jiné obtíže NERUČÍME!!!

Táta přišel domů z práce. Manželka mu uvařila čaj a přinesla mu ho na stůl. Uprostřed stolu ležely nedojedené sušenky a vedle nich lžička. Přinesl si cukr a vzal si z talířku lžičku. Tou si dal do čaje cukr. Zamíchal a lžičku položil zpátky tam, kde byla. Neodolal a vzal si sušenku. Chce se napít čaje, nese hrneček k puse, ale pár centimetrů od obličeje se zastaví... na hladině čaje si vesele plave tělo mrtvé housenky.

Ne, vážně se nesnažím  vyhrát v soutěži o nejodpornější článek . To Jen moje představivost pracuje na plné obrátky, když se láduju sušenkama a najednou se na talířku objeví housenka. Máma ji zamáčkla lžičkou.Atak jsem si představila, jaké nemilé překvapení by mohla někomu způsobit, když by si tou lžičkou zamíchal v čaji a nevěděl, že je ze spodu připláclá mrtvá housenka. Prostě sem si vymyslela coby se mohlo stát, když se  v sušenkách ve slevě oběví malý živočišný vetřelec - titěrná zelená housenka. Možná by na to mohli výrobci upozornit: Zlevněné sušenky s housenkou grátis:D

P.S.
Klid, neobjevujou se u nás housenky v jídle běžně, v tom krámě prostě věděli, proč sou ty sušenky zlevněný - my, co sme si je koupili NE.Mě osobně ta housenka způsobila dost silnou nechuť k těm sušenkám...

zrada bolí

13. října 2010 v 17:07 pokusy o verše;-)
Večerní ulicí
jde dívka plačící
ty rány smrtící
na srdci má

Pranic se nelíčí
linky stékající
oči stále bdící
nemohou spát

Proč jen jí zradil
proč jí to udělal
zrada moc bolí
proč jen nepočkal

Co oči nevidí
to srdce nebolí
kdyby tam nebyla
nic by neviděla

Všechno by klapalo dál
on by se vrátil k ní
do náruče vzal ji
a na tvářpusu jí dal.