Chtít či nechtít být dospělým?

2. listopadu 2010 v 18:43 |  téma týdne
Dospělost? Co je to vlastně dospělost? Je to jen číslo 18 a víc, pojem co nic neznamená?Znamená to mít řidičák, chodit si domů v kolik chceš a nebo to má i své stinné stránky? Svoje problémy? Určitě, možná že to nebude tak příjemný...bejt dospělá. Pamatuju si, jak jsem se jako malá těšila až budu velká. Všechno jsem si to tak hezky představovala. A už ve třech letech jsem si připadala hrozně velká. Zlobila jsem se, když cizí paní na ulici pozdravila mamku dobrý den a mě ahoj :D

a ted...jsem už dospělá? Kdy je vlastně člověk dospělej? Někdy si připadám strašně velká, hrozně zodpovědná. Mám pocit, že všechny problémy klíďo v pohodě vyřeším, se vším se s elegancí poperu, všechno mám pod kontrolou. A pak mi někdo podrazí nohy a já zas řvu jako ta malá holčička, co brečí, když jí vzali gumovou kačenku.

Když se mi nechce třeba učit se, máma řekne, že už jsem skoro dospělá a ať se mažu drtit. Ale když chci někde bejt dlouho do noci, řekne, že na to jsem jestě moc malá. Tak jaká vlastně jsem? Malá nebo velká?

Většina dospělejch je někdy fakt strašně nudnejch. Přijdou domů, jsou nevrlí. Když si vymyslíte něco fakt praštěnýho, řeknou vám, že to je blbost a že na takový nesmysly nemaj čas. Nejsou vůbec podnikaví. Odmítaj experimentovat.nemají fantazii

Mají zodpovědnost-jo, to bude ono! Když se něco rozbije nebo zničí, někdo se zraní, je to na nich. Kdo bude nahrazovat škody? Samozřejmě že oni. Proto se od všech "dobrodružnejch" akciček držej radši stranou.

No takže sečteno a pdtrženo: myslím si, že je lepší být dítětem. Jo, je fajn, mít svůj názor, nebát se ho říct, chovat se rozumně a zodpovědně, ale přece jen... řekla bych, že dospělost má víc záporů než kladů.. ;-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama