obdivovat, ale nekopírovat!

9. prosince 2010 v 16:24 |  téma týdne
téma týdne: můj vzor. Co bych asi tak napsala o svém vzoru. A mám vůbec nějaký vzor?

Občas potkám člověka, kterej je milej, vtipnej, příjemnej, sympatickej,... a řikam si : Taková bych taky chtěla být. Ale potkám ho za rok a už je úplně jinej. A nebo ho poznám blíž..a už není tak milej jako na první zdání...Každej má svý chyby.

A celebrity jako vzor? Oblíkat se jako celebrity mít vyvěšený všude jejich plakáty, nechat si obarvit vlasy na růžovo jen proto, že se to líbí mý oblíbený celebritě...Z toho se mi zvedá žaludek... Každej by měl mít svůj vlastní styl a ne kopčit vystajlovaný hvězdičky z televizních obrazovek.

Každej je originální, pokud chce, pokud je sám sebou. každej je jinej. Má jiný chování, jiný vystupování, prostě lidi jsou různý.jaký by to bylo, kdyby se všichni navzájem kopírovali? Někdo by si nenašel nelpšího kámoše, se kterým se doplňuje právě proto že jsou každej jinej. nenašel by ho, protože všichni by byli stejný. Každej k sobě musí  mít někoho jinýho. Pesimisti potřebujou někoho, kdo jim dodá radost, nějakýho smíška. blázni potřebujou druhýho blázna a nebo někoho klidnějšího, kdo je trochu usměrní. každej si rozumí s někym jinym. Já se chci přátelit s někým, od koho se můžu něco naučit, něco odkoukat a koho taky můžu něco naučit já.

Proti vzorům jako takovým nic nemám. Fajn, líbí se mi jak se někdo chová a tak, obdivuju ho, je to můj vzor. Ale když někdo někoho do puntíku kopíruje a snaží se bejt jako on, to už je moc. člověk nedokáže naklonovat někoho. Vždycky ve všem, co ten člověk udělá, bude něco z něho. bude to prostě navždycky on a nijak to nezmění. I když bude nosit stejný hadry jako jeho hvězda, bude se stejně líčit, citovat ho... cokoli... bude to... divný...! Bude potlačovat svoje vlastní já.

Mým vzorem by mohl být člověk, který se vždy zachová správně, nezklame své nejbližší a je sám sebou, čistě přirozený. Má smysl pro humor a není to žádný barbinoirní namyšlenec. -To je můj vzor. imaginární vzor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama